PRZEGLĄD TECHNOLOGII: OKNA I DRZWI GLIWICE

PRZEGLĄD TECHNOLOGII: OKNA I DRZWI GLIWICE

Rozwój technologii przekłada się na niemal każdą dziedzinę życia, także na stolarkę otworową. Wybór odpowiednich okien i drzwi to nie tylko decyzja estetyczna, ale także technologiczna. Wpływa na komfort użytkowania, bezpieczeństwo, a także na wydajność energetyczną budynku. Możliwości współczesnej stolarki, są szersze niż kiedykolwiek wcześniej.

 

Nowoczesne technologie w produkcji okien Gliwice i drzwi Gliwice to nie tylko wykorzystanie zaawansowanych materiałów, ale także autorskie rozwiązania konstrukcyjne, które poprawiają wytrzymałość, szczelność i izolacyjność tych elementów. Klienci mają dziś do wyboru produkty wykonane z różnorodnych materiałów, z wysokiej jakości szybami oraz zastosowaniem rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo.

 

W tym artykule przyjrzymy się szczegółowo technologiom i innowacjom stosowanym w produkcji stolarki otworowej w firmie Drewnoplast. Dowiemy się, jakie technologie napędzają tę branżę i jak wpływają na końcowy produkt, jakie są najnowsze trendy i jakie rozwiązania technologiczne są dostępne.

SPIS TREŚCI

Materiały wykorzystywane w produkcji stolarki otworowej

Stolarka otworowa korzysta z różnorodnych materiałów, a ich wybór ma kluczowy wpływ na wydajność, trwałość i estetykę końcowego produktu. PVC, aluminium i szkło to trzy z najpopularniejszych surowców stosowanych w tej branży.

 

Polichlorek winylu (PVC lub spolszczony PCV) to tworzywo sztuczne, które zdobyło popularność dzięki wytrzymałości, odporności na warunki atmosferyczne oraz doskonałej izolacji termicznej. Dzięki zaawansowanym technologiom produkcji, wyroby z PVC mogą mieć różne kształty i kolory, co pozwala na dopasowanie ich do stylu niemal każdego budynku.

 

Aluminium to materiał ceniony za wytrzymałość i trwałość. Produkty aluminiowe są eleganckie, ale także odporne na korozję. To wszystko sprawia, że są idealnym wyborem dla publicznych budynków lub takich, które są narażone na niekorzystne warunki atmosferyczne. Nowoczesne technologie pozwalają na użycie powłok termicznych, które poprawiają izolacyjność produktów aluminiowych.

 

Szkło to nieodłączny element stolarki otworowej. Technologie szklarskie pozwalają na tworzenie wielokomorowych szyb, które znacznie poprawiają izolacyjność termiczną i akustyczną. Dodatkowo, stosowanie różnego rodzaju powłok i folii pozwala na kontrolę przepuszczalności światła i ciepła, co przekłada się na energooszczędność budynku.Innowacje w konstrukcji okien Gliwice

Drewnoplast to renomowany producent stolarki otworowej, oferujący produkty najwyższej jakości, które wyróżniają się na tle konkurencji zaawansowanymi rozwiązaniami technicznymi i wysoką funkcjonalnością.

 

Jednym z kluczowych aspektów okien są pakiety szyb o grubości od 18 do 52 mm. Pozwala to na dostosowanie szyb do specjalnych wymagań pomieszczenia. Taka różnorodność pozwala na indywidualne dopasowanie stolarki do potrzeb każdego klienta, zapewniając optymalną izolacyjność termiczną i akustyczną.

 

W ofercie Drewnoplast dostępne są okna z profilami klasy A. To najwyższa klasa ścianek - mają one 3 mm grubości, co przekłada się na większą wytrzymałość i trwałość okien.

 

Kolejnym atutem nowych okien Gliwice jest zastosowanie trzech uszczelek:

  • zewnętrznej

  • środkowej

  • wewnętrznej

 

Takie rozwiązanie zwiększa szczelność ramy, chroniąc wnętrze budynku przed wpływem chłodu oraz znacznie poprawia jego parametry izolacyjne.

 

Wzmocniona konstrukcja okien aluminiowych i okien PCV podnosi jakość i wytrzymałość produktów Drewnoplast - zwiększa stabilność konstrukcji, co jest szczególnie ważne w przypadku przeszkleń o znacznych gabarytach (np. okien Gliwice typu floor to ceiling). Ponadto, poprawiają one parametry izolacyjne, co pozwala zaoszczędzić energię.

stolarka okienna. drewniane ramki do okien

Nowoczesne rozwiązania w produkcji drzwi aluminiowych i nie tylko

Technologia produkcji drzwi ulega zmianom, aby sprostać wymaganiom dotyczącym wydajności, bezpieczeństwa, estetyki i trwałości. Producenci nieustannie inwestują w rozwój, aby dostarczyć produkty, które spełniają wszelkie oczekiwania. Przyjrzymy się bliżej technologiom i rozwiązaniom, które Drewnoplast wykorzystuje w produkcji, aby zapewnić najwyższą jakość.

 

Drzwi płaszczowo-nakładowe (link dr.pł.nak) łączą wysoką funkcjonalność z atrakcyjnym wyglądem. Najbardziej charakterystycznym elementem produktu jest dodatkowa warstwa - zwana płaszczem - która jest montowana na zewnątrz. Dzięki temu rozwiązaniu zapewniają one lepszą izolację termiczną i wyjątkowy design. Płaszcz może być wykonany z różnych materiałów, co umożliwia stworzenie drzwi o unikalnym wyglądzie.

 

Drzwi z wypełnieniem nakładowym można indywidualnie dostosować do stylu budynku lub wnętrza. W tym przypadku, wypełnienie drzwi jest "nakładane" na konstrukcję. Takie rozwiązanie jest idealne dla osób, które chcą, aby drzwi były zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne.

 

Drewnoplast oferuje także drzwi z wypełnieniem wsadowym. Wypełnienie jest zamontowane w konstrukcji, co zapewnia dodatkową izolację termiczną i akustyczną. Dzięki temu są idealne dla osób, które cenią sobie spokój i ciszę wewnątrz budynku.

 

Wszystkie te produkty są dostępne w różnych kolorach i wzorach, co pozwala na dopasowanie ich do indywidualnych preferencji. Niezależnie od wyboru, produkty Drewnoplast gwarantują wysoką jakość, trwałość i bezpieczeństwo.Umów się na wizytę w salonie, porozmawiamy o Twoim projekcie. Wróć do spisu aktualności